דיטרויט - ארה"ב

עיר שלמה בפשיטת רגל ו- 45% תשואה ?!

45% תשואה תוך 6 שנים על רכישת דירות בכינוס נכסים? כן, יש יזמי נדל"ן, מתווכים וקבלנים שתמיד נהנים ומרוויחים כשיש משבר גדול שמכה באזור ממוקד. ההזדמנות להגיע למחירים נמוכים ברכישת מקרקעין, ההזדמנות לקנות נכסים מעורכיי דין, בנקים וכונסי נכסים, תמיד מאפשרת לאלו שזיהו את ההזדמנות, להיות שם בזמן הנכון, במקום הנכון, במחיר הנכון.  יש שעוסקים בנתונים ספקולטיביים בתחום הנדל"ן, יומרו שחייבת להיות מעורבת גם תעוזה וסכנה.  אך יזמי נדל"ן תמיד היו ותמיד יהיו אלו שרואים את Upside (אפ סייד) בכל תחום, ככל שתהיה ראשון לדעת מידע וככל שיהיה לך את האפשרות לקנות בזמן משבר של נכסים, כך יש סיכוי גדול יותר שהתשואה וההשקעה יהיו נהדרים.

אחד האזורים המעניינים ביותר בשנתיים האחרונות הוא העיר דטרויט בארה"ב, היא אחת הערים עם כמות נכסים בכינוס הכי גבוהות במדינה. משקיעים מסין התחילו להתעניין בנכסים אלו בעקבות כתבה בטלוויזיה הסינית שאמרה שאפשר לקנות בתים בדטרויט במחירים מופחתים מכל ערך הגיוני 70% פחות מערכם בעבר. נכסים רבים, כולל בניינים מסחריים ידועים, נמצאים כבר בבעלותם של משקיעים סינים וכך דטרויט הפכה למקום רביעי ביעדים הכי מבוקשים להשקעות נדל"ן של סינים.

מבנה בכינוס נכסים

מבנה בדיטרויט

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

דטרויט הייתה בעבר אחת הערים היצרניות הגדולות ביותר,   וכיום, אחרי ירידה פיננסית דרמטית, הרבה בתים פרטיים ובנייני משרדים עומדים ריקים. ההשקעות הסיניות עוזרות לעיר בתהליך השיקום שלה. בספטמבר 2013, חברת הפיתוח לנדל"ן "Dongdu International Group of Shanghai DDI" קנתה שלושה בניינים אייקונים בדטרויט בסכום של 13.6 מיליון דולר. בשנחאי דירה יוקרתית אחת עולה בערך אותו סכום, כך שאפשר לראות עד כמה השוק בדטרויט קרס. לחברה יש כמה סיפורי הצלחה בשיקום בניינים מסוג זה והם מעוניינים להיות חלק מתהליך השיקום של דטרויט כולה.

לא רק משקיעים סינים מגיעים אל העיר, מצבה של העיר כל כך קשה שישנם גם משפחות אמריקאיות בעלות הכנסה ממוצעת שקונות בעיר דירות מכונסי הנכסים במחירים מופחתים.

תהליך פשיטת הרגל של העיר החלה במשבר של 2008 כשתעשיית הרכב בעיקר החלה בהדרגה לסגור את מפעליה בעיר, האבטלה ההגירה השלילית וחוסר התפקוד של הממשל לנהל עיר במשבר הובילו למצב בו קיימים רחובות שלמים, שכונות שלמות ריקות מאדם, חניות, דירות, משרדים, מחסנים כולם עומדים כפילים לבנים, מעין מזכרת אל מקומות שפעם היו בהם חיים.

בישראל תהליך רכישת נכסים בכנוס הוא די פשוט וברור, התשואה וההזדמנויות קיימים גם בשוק הנד"ל המקומי