השקעה בנכסים

3 ערים שאולי לא חשבת להשקיע בהם

נושא הנדל"ן מעסיק את כולנו שכן רבים מאתנו מתקשים לשלם את שכר הדירה ומנסים לקבל את הביטחון הכלכלי באמצעות רכישת נכסים באזורים שונים בארץ, לכן שואלים את עצמם המשקיעים לעתיד- "היכן משתלם להשקיע?".
לפי הנתונים של משרד האוצר מחליטים רבים לרכוש דירות לצורך השכרה. ברוב המקרים בוחרים המשקיעים לרכוש דירות של 3-4 חדרים. ישנן כמה ערים בהן התשואה משתלמת בצורה ניכרת- במאמר זה נסקור את הערים- אילת, צפת והקריות.

אילת- עיר החופש, השמש והים
אילת, עיר הנופש, מושכת תיירים רבים מכל רחבי העולם ומכילה מגוון בתי מלון איכותיים. השמש, הנופים והים הינם חלק מהסיבות שגורמות למשקיעים לבחור בה כיעד להשקעה. המחיר של דירות בנות 3-4 חדרים באילת הינו חצי מיליון והן מתאימות במיוחד לזוגות ורווקים צעירים. השקעה באילת יכולה להניב תשואה רבה מכיוון שהדירות מושכרות בכ- 3,000 שקלים ומעלה.
שכונות שמכילות דירות נפש הינן מבוקשות ביותר משום שדירות הנופש ממוקמות ליד הים ולכן בוחרות בהן מגוון משפחות שמגיעות מחו"ל. בתקופות לחץ יכולים המשכירים להשכיר את הדירות במחיר של 50,000 ₪ לחודש. כמו כן, נהנים בעלי הבתים הפרטיים שנמצאים בשכונות מסוימות כמו למשל- שכונת שלמה. פוטנציאל הרווח לא נמצא רק ברכישת דירות חדשות וניתן להרוויח בצורה נאה גם מרכישת נכסי יד שנייה- משקיעים שרוכשים דירת 3 חדרים יכולים לשלם כ- 400,000 שקלים ולהשכיר את הדירה ביותר מ- 2000 ₪. לפי הנתונים נראה כי ישנה עליה במכירת הדירות מכינוס נכסים- "בשנת 2015 נמכרו קרוב ל 20 נכסים בכינוס אילת, כך שאין ספק כי מדובר על עיר שמושכת משקיעים רבים.

צפת- מצפינים ומרוויחים

צפת מציעה למשקיעים מגוון נכסים במחירים נמוכים כך שניתן לרכוש דירה במחיר של 350,000 ₪ וניתן למנף את ההון העצמי ולקבל סיוע במימון חיצוני, כתוצאה מכך מחליטים משקיעים מתחילים שאינם מחזיקים בהון עצמי גבוה לבחור בצפת.
כמו כן, צפויה האוכלוסייה לגדול וצפי זה בשילוב העובדה שהבנייה מעטה ויש תכנון להקמת תשתיות תחבורה ומוסדות חינוך גבוהים שיביאו לעלייה בכמות הסטודנטים מובילים לעלייה במחירי הנכסים.

הקריות

רכישת דירה קטנה של 2 חדרים באזור הקריות עשויה לעלות כ- 360 אלף ₪ בלבד כאשר בעל הדירה יכול להשכיר אותה במחיר של 1,650 ₪ כך שניתן בהחלט להרוויח מהשכרת הדירות. מעבר לזאת, מבינים היזמים כי לחיפה יש פוטנציאל- היא ממוקמת באזור יפה, התחבורה הציבורית עוברת שינוי חיובי, העיר מכילה עובדי היי טק ובעלי עסקים רבים, יש בה מוסדות אקדמיים וזוגות צעירים ומשפרי דיור רבים בוחרים לגור בה.
חשיבה למרחוק ובחינת הנתונים עשויים לסייע לרבים לבצע עסקאות משתלמות.